Hakkımda

1993 Antalya doğumluyum. 2012 yılında Levent Aydın Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Sonrasında Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandım ve İstanbul’a yerleştim. 2017 yılında mezun oldum ve halihazırda çalıştığım NETAŞ firmasında Software Design Engineer pozisyonunda iş hayatına ilk adımımı attım.

Yazılım diline C++ ile başladım. Fakat bu dili daha çok üniversite hayatımda yaptığım dönemsel projelerde kullandım. Yazılım diline asıl ilgim ise Java ile başladı. Object-Oriented Programming yapısına hakim olup, bu alanda birkaç masaüstü uygulaması geliştirdim. Bunların başında Dx Ball ve Angry Birds tadında oyunlar yer alıyor.

İş hayatımda ise Java EE alanında kurumsal web uygulamaları üzerinde çalışıyorum. Güncel teknolojilerden SpringBoot, React.js, PostgreSQL ile bireysel çalışmalarımı sürdürüyorum.

C ve Sistem Programcıları Derneği’nden 3 adet sertifikaya sahibim.

Kendi alanımda uzmanlaşmak için 2019 Şubat’ta Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisansa başladım ve 2022 Şubat itibariyle mezun oldum. NLP olarak adlandırdığımız “Doğal Dil İşleme” üzerinde an itibariyle en gelişmiş algoritma olan BERT teknolojisini kullanarak Türkçe dili ile en yüksek başarı oranına sahip (%96) yapay zeka ve derin öğrenme çalışmasını gerçekleştirdim.

Tez hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca detaylı özgeçmişe göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.